بهترین و بدترین خوراکیها در ایام نوروز
مارس 17, 2017
کنترل گرسنگی در رژیم های کاهش وزن
آوریل 18, 2017
Show all

تغذیه مادران شیرده

q2-1  تغذیه مادران شیرده q2 1

پروتئین حیوانی مورد نیاز مادر در دوران شیردهی تنها از طریق خوردن گوشت تأمین نمی‌شود.

مادر شیرده با توجه به شرایط خاصش باید کالری بیشتری نسبت به دوران غیرشیردهیش دریافت کند، در حقیقت از نظر کمی مادر شیرده باید موادغذایی بیشتری را دریافت کند. یکی از موادغذایی دریافتی مهم پروتئین است؛ هم پروتئین حیوانی و هم پروتئین گیاهی، اما باید سهم بیشتری را به پروتئین‌های حیوانی اختصاص دهند.

Peanuts-While-Breastfeeding  تغذیه مادران شیرده Peanuts While Breastfeeding

نکته: وقتی از پروتئین حیوانی صحبت می‌کنیم، منظورمان یک تکه گوشت نیست؛ چراکه وقتی به پروتئین‌های حیوانی امتیاز می‌دهیم، سفیده تخم‌مرغ بالاترین امتیاز یعنی ۱۰۰ را دارد و بعد از آن شیر و در رده سوم گوشت قرار می‌گیرد؛ لذا استفاده از فرنی، شیربرنج و غذاهای دیگری که تخم‌مرغ در آن دخیل است نیز می‌تواند میزان پروتئین مورد نیاز را برای مادر شیرده تا حدودی تأمین کند.

به مرکز مشاوره و رژیم درمانی کمپین روبان ارغوانی خوش آمدید .
روبان ارغوانی شما را به سوی سلامتی ، تناسب اندام و شادابی هدایت می کند.
برطبق آمار مدیر کل دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت و درمان ،بیش از نیمی از جمعیت 15تا64 ساله کشور دچار چاقی ناشی از الگوهای نامناسب غذایی هستند ،از طرفی امار نگران کننده تر اینکه از 10سال پیش تاکنون چاقی در میان دانش آموزان ایرانی2برابر شده و اکنون 25درصد دانش آموزان ایرانی اضافه وزن دارند. برای اولین بار در ایران کمپینی برای بالا بردن آگاهی در مورد این بیماری آغاز شده است. "کمپین روبان ارغوانی "با حمایت "گروه رژیم درمانی ماندگار"به منظور بالابردن آگاهی عمومی و آموزش راهکارهای لازم برای اصلاح رفتارهای غذایی ،ارایه رژیم های غذایی اصولی ،مقابله با باورهای غلط غذایی و مهمتر ازهمه "حمایتهای گروهی "توسط تیم روانشناس برای رسیدن به تناسب اندام راه اندازی شده است. با ما همراه شوید و یک زندگی سالم را تجربه کنید.
ما هرگز ایمیل شما را با دیگران به اشتراک نمی گذاریم .
عضویت در خبرنامه